4 May 2012

 

Award at the, "masters"-GROUP Exh, 12 May 2012..
From With big foundator of TURKEY, Ahmet BAYSAL and city Mayor..
------------------
BOLUNUN FARKLI RENKLERİ-2 KONULU SERGİ AÇILIŞI YAPILDI..
İzzet Baysal Şükran Günleri Bilim, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde, ilimizin önde gelen 6 Ressamı’nın resimlerinin yer aldığı, “Bolu’nun Farklı Renkleri-2” adlı sergi açılışı, Bolu Belediyesi-Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. 30 civarındaki eserin yer aldığı sergisinin açılışında, kalabalık bir davetli grubu yer aldı..

     Açılış öncesi bir konuşma yapan ve sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Sanat Merkezi Yönetmeni Şenol SAK, ".. Kendisini her zaman saygıyla andığımız, değerli büyüğümüz Bolu’nun babası büyük hayırsever İzzet BAYSAL’ın anısını yaşatmak üzere bu yıl da tekrar bir araya geldik.. Kendisini hayırla yad ettiğimiz şu günlerde bizler de, Bolu Belediyesi-Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi olarak, Bolu’nun usta sanatçıları, Mehmet ALAGÖZ, Muzaffer ERCAN, Orhan Bahri ERSOY, Şenol SAK, Salih Rüştü TAŞÇI ve Alpaslan UÇAR’ı bir araya getirerek, bu yılki etkinliklere katkıda bulunmak istedik..” dedi..
     Daha sonra, sergide yer alan sanatçılar adına bir konuşma yapan, AİBÜ-GSF Resim Bölüm Başkanı Doçent Mehmet ALAGÖZ’de, sergide yer alan eserler ve sanatçılar hakkında kısa açıklamalarda bulundu..
     Açılış öncesi söz alan, Bolu Vali Yardımcısı, Ayhan KARTLI’da, büyük hayırsever İzzet BAYSAL anısına düzenlenen ve Bolu’da yaşayan altı sanatçının bir araya gelerek açtıkları sergiden dolayı sanatçıları kutladı.. KARTLI, Bolu Belediyesi ve BSM Sanat Merkezindeki yoğun çalışmalardan dolayı, Belediye Başkanı Alaaddin YILMAZ’a teşekkür ederek, kendilerinin de Valilik olarak tüm bu sanatsal çalışmaları desteklediklerini ifade etti..
      Konuşmaların ardından, Orhan Bahri Ersoy, Mehmet Alagöz, Şenol Sak, Alpaslan UÇAR, Salih Rüştü TAŞÇI ve Muzaffer ERCAN’ın resimlerinin yer aldığı serginin açılışı öncesi sergi sahiplerine plaket ve çiçek takdim edildi. Ardından protokol tarafından, açılış kurdelası kesilerek sergi açılışı gerçekleştirildi.
      Sergi sahibi sanatçılar, Bolu Vali Yardımcısı Ayhan KARTLI, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a resimleri hakkında bilgiler verdiler. Yoğun bir katılımın olduğu, “Bolu’nun Farklı Renkleri-2” adlı sergide izleyiciler, Orhan Bahri ERSOY’un birbirinden güzel doğa görüntüleri ve natürmortlarını, Mehmet ALAGÖZ’ün yeşil renklerinin hakim olduğu Bolu peysajları ve insan figürlerini, Alpaslan UÇAR’ın Ayakkabı-Kedi ve halı gibi günlük yaşamdan alıntıladığı kendine has görüntüleri, Şenol SAK’ın balıklarını, Salih Rüştü TAŞÇI’ın seramik ve suluboyaları ile Muzaffer ERCAN’ın suluboya tekniğindeki Bolu görüntülerini, beraberce görme imkanı buldular..
       Sergi, 12-17 Mayıs 2012 tarihleri arasında BSM,de gezilebilecek..